Terasy a zahradni domky
Terasy kontakt
Terasy

Terasy

Terasaje venkovní část stavby určená většinou k praktickým i architektonickým účelům. Terasy bývají větší než balkon, její umístění je většinou nad úrovní terénu, výjimkou nejsou ani střešní terasy. Terasy bývájí primárně určeny k pobytu osob, např. za účelem relaxace, společenských akcí i dalších aktivit jako je grilování, opalování apod. Na rozdíl od balkonu terasa nevystupuje z hmoty architektury, od loggie se liší tím, že není zastřešená.

 

Evropské dřevo

Evropské dřevo je nejvíce používaným dřevem na terasy. Cenově přijatelné a vypadá krásně. Použití jako borovice, modřín, dub je nejčastěji používaným materiálem na terasy. Doporučuji povrchovou úpravu impregnaci tlakovou impregnaci, termowood.

Cena od 550Kč/m2

Tropické dřevo

Tropické dřevo vyniká svými jedinečnými vlastnostmi jako jsou odolnost proti dřevokaznému hmyzu, houbám a plísním, dlouhá životnost a bezúdržbovost.Některé dřeviny jsou vhodné pro mechanické zatížení jako nosné konstrukce, pojezdové rampy, pochozí rošty, dlažba, lávky, mola.

Cena od 1850Kč/m2

WPC- Dřevoplast

WPC terasy jsou kombinací dřeva 60% a 40% plastu. Nepotřebují každým rokem olejovat nebo voskovat. WPC terasy jsou stálobarevné a odolné proti UV záření. Jsou mechanicky a chemicky odolné. dále odolávají i proti plýsním houbám jako termowood.

Cena od 1650Kč/m2

 

Zámková dlažba

Zámková dlažba je vyrobena z betonu opatřena povrchovou úpravou. Je bezúdržbová, pojezdová a má širokou paletu možností použití, tvaru, velikosti dlaždic. zejména je vhodná na cesty stání a pracovní plochy.

Cena od 1050Kč/m2

Kamenná Dlažba

Kamenná dlažba je ze štípaného kamene zejména pískovce, ruly, žuly a čediče. Tento materiál se používá na terasy s krbem nebo s provozem náchylným na mechanické opotřebení. Je vhodné materiál použít i na zdi.

Cena od 1250Kč/m2

Keramická dlažba

Keramickou dlažbu známe jistě z interiérů. Na venkovní plochy se používá venkovní mrazuvzdorná. Pod tento druh je nutné vybetonovat desku na kterou pak lepíme dlaždice. Používáme jí na většinou zastřešené prostory.

Cena od 650Kč/m2

ceny jsou uvedeny bez DPH